Instalacje Centralnego Ogrzewania.

Źródłem ciepła w naszym domu, czy też mieszkaniu jest centralne ogrzewanie. Planując założenie tej instalacji, należy dokonać bardzo wielu wyliczeń i rozważyć możliwości zakupu różnych pieców, które działają na podstawie zróżnicowanych technologii. Przede wszystkim trzeba obliczyć ile wynosi zapotrzebowanie cieplne, aby móc wybrać właściwy system wraz z właściwym piecem

Niepoprawne obliczenie tego wskaźnika może spowodować, że zamontowany system centralnego ogrzewania nie będzie w stanie w pełni ogrzać naszego domu, czy też nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać mocy całego systemu i pieca. Chcąc uzyskać prawidłowe wyliczenia, należy pozostawić tą sprawę profesjonalistą, dzięki temu obliczona wartość będzie prawidłowa i pozwoli na w pełni optymalne wykorzystanie energii cieplnej i ograniczenie kosztów.

Centralne ogrzewanie to instalacja
nad którą trzeba się poważnie
zastanowić i rozważyć
wiele możliwości. Dzisiejszy
rynek oferuje nam wiele możliwości
i rozwiązań, jednak, aby móc
wybrać ten najlepszy system,
który zapewni nam optymalne
ogrzewanie w całym domu i
pozwoli na ograniczenie
kosztów to najlepiej jest
zaufać prawdziwym fachowcom.                                  
                                                                  
                                                             
Firma posiada również duże
doświadczenie
we wprowadzaniu
nowoczesnych układów
w ciepłownictwie.
   

Systematyczny wzrost cen energii wymusza poszukiwanie nowych możliwości ogrzewania budynków (c.o.) oraz uzyskania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Jednym z takich sposobów są zintegrowane systemy ogrzewania. Polegają one na połączeniu w jednej instalacji kilku źródeł ciepła oraz na zastosowaniu takiego systemu sterowania nimi, aby w efekcie uzyskać jak najmniejsze koszty pracy układu oraz wygodnej obsługi przy zachowaniu norm emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Instalacja c.o. z miedzi 
Miedź to materiał coraz częściej używany przy wykonywaniu instalacji sanitarnych. Jest lekka i giętka. Łatwo jest ją zarówno transportować, jak i potem układać. 

Miedź to materiał coraz częściej używany do budowy instalacji sanitarnych - zarówno systemów grzewczych jak i wodnych. Do instalacji centralnego ogrzewania z grzejnikami używa się najczęściej przewodów twardych, natomiast ogrzewanie podłogowe wykonuje się z tak zwanych rur miękkich.
Jest lekka i giętka. Łatwo jest ją zarówno transportować, jak i potem wykonywać z niej instalacje. Znaczna giętkość przewodów z jednej strony ułatwia ich układanie, z drugiej – wymaga lepszego zamocowania. Przewody są odporne na wysoką temperaturę, pod jej wpływem mogą się jednak nieznacznie odkształcać. Projektując i wykonując taką instalację, trzeba więc pamiętać o zapewnieniu prawidłowej kompensacji wydłużeń.

                  Kolektory dachowe UV

Kolektory słoneczne
Optymalne wykorzystanie energii słonecznej

Słońce należy do najbardziej wydajnych i najbardziej bezpiecznych dla środowiska źródeł energii. Potrafimy skutecznie je wykorzystać już dziś. „Dostawy” energii słonecznej są niemal bezpłatne, a przy tym niezawodne.
Słońce dostarcza więcej energii niż jej potrzebujemy. Osiem minut promieniowania słonecznego to tyle energii, ile cała ludzkość zużywa w ciągu roku.

Instalacja z kolektorami słonecznymi może pokryć w 60% roczne zapotrzebowanie na ciepłą wodę domu jedno- lub dwurodzinnego lub 25% łącznego zapotrzebowania na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę

Dzięki licznym zaletom takim jak: mały ciężar materiału, wysoka odporność chemiczna, niska przewodność cieplna oraz niska pracochłonność instalacje z polipropylenu zajmują czołowe miejsce pod względem własności materiałowych i użytkowych wśród instalacji sanitarnych, przez co wykorzystywane są równie często w instalacjach przemysłowych, rolnictwie jak i budownictwie mieszkaniowym.

Zapraszamy do kontaktu z nami, nasz instalator przyjedzie do Państwo obejrzy i zapozna się dokładnie z planami domu, czy też mieszkania i doradzi jaki system ogrzewania powinni Państwo wybrać, aby móc się cieszyć ciepłem rodzinnego domu i tym samym możliwie ograniczyć koszty zużycia energii. Nasi pracownicy nieustannie śledzą nowości rynkowe i doskonale orientują się w dostępnym obecnie asortymencie. Działamy na terenie Poznania i okolic, wraz z fachową pomocą przy wyborze systemu i poszczególnych urządzeń zapewniamy kompleksowy montaż i przystosowanie instalacji centralnego ogrzewania do użytku codziennego.